kryptowaluty 2 - logo

Binance.com wpisane na rosyjską czarną listę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 września 2020
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

24 września 2020 roku, Binance – jedna z największych na świecie giełd kryptowalut pod względem wolumenu handlu – ogłosiła na swojej stronie internetowej, że jej domena została wpisana na rosyjską czarną listę.

Wydaje się, że giełda została zaskoczona, gdy Roskomnadzor – Federalna Służba Nadzoru nad Technologiami Informacyjnymi i Środkami Masowego Przekazu Federacji Rosyjskiej – poinformowała ją, że jej podstawowa domena “www.binance.com” została wpisana na czarną listę w rosyjskiej sieci.

Binance wpisane na czarną listę za dostarczanie informacji dot. zakupu BTC

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Binance, powodem wprowadzenia domeny na czarną listę była dystrybucja informacji o kryptowalutach, która w Rosji jest zabroniona. Dokładniej mówiąc, informacje dotyczące “kupowania Bitcoina”.

Binance twierdzi, że nie został wcześniej powiadomiony przez organy ścigania, ani nie kontaktował się z władzami w sprawie jakichkolwiek roszczeń lub decyzji sądowych dotyczących tej strony. W związku z tą sytuacją, giełda zwróciła się już po poradę prawną.

Binance zapewnił swoich klientów, że wszystkie fundusze klientów są bezpieczne i będzie nadal świadczyć usługi dla rosyjskich użytkowników.

Wiadomość ta została udostępniona na rosyjskiej wersji bloga, ale na międzynarodowym koncie Binance nie zostało jeszcze wydane oficjalne oświadczenie.

Rosyjskie władze chcą kontrolować kryptowalut

W tym samym dniu rosyjscy użytkownicy LocalBitcoins mieli problemy z dostępem do strony internetowej platformy P2P. LocalBitcoins.net również jest wpisany do rejestru zakazanych stron na podstawie orzeczenia Sądu Miejskiego obwodu archangielskiego w Onedze, z dnia 21 lipca 2020 roku.

Powodem zablokowania strony był pozew prokuratora o rozpowszechnianie informacji dot. notowań kryptowalut.

Mimo że kraj ten wcześniej miał stosunkowo neutralne spojrzenie na potencjał kryptowalut, wydaje się, że rosyjskie władze zmieniły zdanie.

W ostatnim czasie władze kraju wydały również propozycję, wg. której obywatele rosyjscy będą musieli deklarować swoje kryptowalutowe portfele. Ministerstwo Finansów chce również wprowadzić kary za niezgłoszone aktywa cyfrowe przekraczające 1 mln rubli (ok. 13 tys. dolarów).

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram