Binance.com wpisane na rosyjską czarną listę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 września 2020
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

24 września 2020 roku, Binance – jedna z największych na świecie giełd kryptowalut pod względem wolumenu handlu – ogłosiła na swojej stronie internetowej, że jej domena została wpisana na rosyjską czarną listę.

Wydaje się, że giełda została zaskoczona, gdy Roskomnadzor – Federalna Służba Nadzoru nad Technologiami Informacyjnymi i Środkami Masowego Przekazu Federacji Rosyjskiej – poinformowała ją, że jej podstawowa domena “www.binance.com” została wpisana na czarną listę w rosyjskiej sieci.

Binance wpisane na czarną listę za dostarczanie informacji dot. zakupu BTC

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Binance, powodem wprowadzenia domeny na czarną listę była dystrybucja informacji o kryptowalutach, która w Rosji jest zabroniona. Dokładniej mówiąc, informacje dotyczące “kupowania Bitcoina”.

Binance twierdzi, że nie został wcześniej powiadomiony przez organy ścigania, ani nie kontaktował się z władzami w sprawie jakichkolwiek roszczeń lub decyzji sądowych dotyczących tej strony. W związku z tą sytuacją, giełda zwróciła się już po poradę prawną.

Binance zapewnił swoich klientów, że wszystkie fundusze klientów są bezpieczne i będzie nadal świadczyć usługi dla rosyjskich użytkowników.

Wiadomość ta została udostępniona na rosyjskiej wersji bloga, ale na międzynarodowym koncie Binance nie zostało jeszcze wydane oficjalne oświadczenie.

Rosyjskie władze chcą kontrolować kryptowalut

W tym samym dniu rosyjscy użytkownicy LocalBitcoins mieli problemy z dostępem do strony internetowej platformy P2P. LocalBitcoins.net również jest wpisany do rejestru zakazanych stron na podstawie orzeczenia Sądu Miejskiego obwodu archangielskiego w Onedze, z dnia 21 lipca 2020 roku.

Powodem zablokowania strony był pozew prokuratora o rozpowszechnianie informacji dot. notowań kryptowalut.

Mimo że kraj ten wcześniej miał stosunkowo neutralne spojrzenie na potencjał kryptowalut, wydaje się, że rosyjskie władze zmieniły zdanie.

W ostatnim czasie władze kraju wydały również propozycję, wg. której obywatele rosyjscy będą musieli deklarować swoje kryptowalutowe portfele. Ministerstwo Finansów chce również wprowadzić kary za niezgłoszone aktywa cyfrowe przekraczające 1 mln rubli (ok. 13 tys. dolarów).

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram