Binance.com wpisane na rosyjską czarną listę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 września 2020
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

24 września 2020 roku, Binance – jedna z największych na świecie giełd kryptowalut pod względem wolumenu handlu – ogłosiła na swojej stronie internetowej, że jej domena została wpisana na rosyjską czarną listę.

Wydaje się, że giełda została zaskoczona, gdy Roskomnadzor – Federalna Służba Nadzoru nad Technologiami Informacyjnymi i Środkami Masowego Przekazu Federacji Rosyjskiej – poinformowała ją, że jej podstawowa domena “www.binance.com” została wpisana na czarną listę w rosyjskiej sieci.

Binance wpisane na czarną listę za dostarczanie informacji dot. zakupu BTC

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Binance, powodem wprowadzenia domeny na czarną listę była dystrybucja informacji o kryptowalutach, która w Rosji jest zabroniona. Dokładniej mówiąc, informacje dotyczące “kupowania Bitcoina”.

Binance twierdzi, że nie został wcześniej powiadomiony przez organy ścigania, ani nie kontaktował się z władzami w sprawie jakichkolwiek roszczeń lub decyzji sądowych dotyczących tej strony. W związku z tą sytuacją, giełda zwróciła się już po poradę prawną.

Binance zapewnił swoich klientów, że wszystkie fundusze klientów są bezpieczne i będzie nadal świadczyć usługi dla rosyjskich użytkowników.

Wiadomość ta została udostępniona na rosyjskiej wersji bloga, ale na międzynarodowym koncie Binance nie zostało jeszcze wydane oficjalne oświadczenie.

Rosyjskie władze chcą kontrolować kryptowalut

W tym samym dniu rosyjscy użytkownicy LocalBitcoins mieli problemy z dostępem do strony internetowej platformy P2P. LocalBitcoins.net również jest wpisany do rejestru zakazanych stron na podstawie orzeczenia Sądu Miejskiego obwodu archangielskiego w Onedze, z dnia 21 lipca 2020 roku.

Powodem zablokowania strony był pozew prokuratora o rozpowszechnianie informacji dot. notowań kryptowalut.

Mimo że kraj ten wcześniej miał stosunkowo neutralne spojrzenie na potencjał kryptowalut, wydaje się, że rosyjskie władze zmieniły zdanie.

W ostatnim czasie władze kraju wydały również propozycję, wg. której obywatele rosyjscy będą musieli deklarować swoje kryptowalutowe portfele. Ministerstwo Finansów chce również wprowadzić kary za niezgłoszone aktywa cyfrowe przekraczające 1 mln rubli (ok. 13 tys. dolarów).

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram