Binance.com wpisane na rosyjską czarną listę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 września 2020
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

24 września 2020 roku, Binance – jedna z największych na świecie giełd kryptowalut pod względem wolumenu handlu – ogłosiła na swojej stronie internetowej, że jej domena została wpisana na rosyjską czarną listę.

Wydaje się, że giełda została zaskoczona, gdy Roskomnadzor – Federalna Służba Nadzoru nad Technologiami Informacyjnymi i Środkami Masowego Przekazu Federacji Rosyjskiej – poinformowała ją, że jej podstawowa domena “www.binance.com” została wpisana na czarną listę w rosyjskiej sieci.

Binance wpisane na czarną listę za dostarczanie informacji dot. zakupu BTC

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Binance, powodem wprowadzenia domeny na czarną listę była dystrybucja informacji o kryptowalutach, która w Rosji jest zabroniona. Dokładniej mówiąc, informacje dotyczące “kupowania Bitcoina”.

Binance twierdzi, że nie został wcześniej powiadomiony przez organy ścigania, ani nie kontaktował się z władzami w sprawie jakichkolwiek roszczeń lub decyzji sądowych dotyczących tej strony. W związku z tą sytuacją, giełda zwróciła się już po poradę prawną.

Binance zapewnił swoich klientów, że wszystkie fundusze klientów są bezpieczne i będzie nadal świadczyć usługi dla rosyjskich użytkowników.

Wiadomość ta została udostępniona na rosyjskiej wersji bloga, ale na międzynarodowym koncie Binance nie zostało jeszcze wydane oficjalne oświadczenie.

Rosyjskie władze chcą kontrolować kryptowalut

W tym samym dniu rosyjscy użytkownicy LocalBitcoins mieli problemy z dostępem do strony internetowej platformy P2P. LocalBitcoins.net również jest wpisany do rejestru zakazanych stron na podstawie orzeczenia Sądu Miejskiego obwodu archangielskiego w Onedze, z dnia 21 lipca 2020 roku.

Powodem zablokowania strony był pozew prokuratora o rozpowszechnianie informacji dot. notowań kryptowalut.

Mimo że kraj ten wcześniej miał stosunkowo neutralne spojrzenie na potencjał kryptowalut, wydaje się, że rosyjskie władze zmieniły zdanie.

W ostatnim czasie władze kraju wydały również propozycję, wg. której obywatele rosyjscy będą musieli deklarować swoje kryptowalutowe portfele. Ministerstwo Finansów chce również wprowadzić kary za niezgłoszone aktywa cyfrowe przekraczające 1 mln rubli (ok. 13 tys. dolarów).

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram