Binance.com wpisane na rosyjską czarną listę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 września 2020
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

24 września 2020 roku, Binance – jedna z największych na świecie giełd kryptowalut pod względem wolumenu handlu – ogłosiła na swojej stronie internetowej, że jej domena została wpisana na rosyjską czarną listę.

Wydaje się, że giełda została zaskoczona, gdy Roskomnadzor – Federalna Służba Nadzoru nad Technologiami Informacyjnymi i Środkami Masowego Przekazu Federacji Rosyjskiej – poinformowała ją, że jej podstawowa domena “www.binance.com” została wpisana na czarną listę w rosyjskiej sieci.

Binance wpisane na czarną listę za dostarczanie informacji dot. zakupu BTC

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Binance, powodem wprowadzenia domeny na czarną listę była dystrybucja informacji o kryptowalutach, która w Rosji jest zabroniona. Dokładniej mówiąc, informacje dotyczące “kupowania Bitcoina”.

Binance twierdzi, że nie został wcześniej powiadomiony przez organy ścigania, ani nie kontaktował się z władzami w sprawie jakichkolwiek roszczeń lub decyzji sądowych dotyczących tej strony. W związku z tą sytuacją, giełda zwróciła się już po poradę prawną.

Binance zapewnił swoich klientów, że wszystkie fundusze klientów są bezpieczne i będzie nadal świadczyć usługi dla rosyjskich użytkowników.

Wiadomość ta została udostępniona na rosyjskiej wersji bloga, ale na międzynarodowym koncie Binance nie zostało jeszcze wydane oficjalne oświadczenie.

Rosyjskie władze chcą kontrolować kryptowalut

W tym samym dniu rosyjscy użytkownicy LocalBitcoins mieli problemy z dostępem do strony internetowej platformy P2P. LocalBitcoins.net również jest wpisany do rejestru zakazanych stron na podstawie orzeczenia Sądu Miejskiego obwodu archangielskiego w Onedze, z dnia 21 lipca 2020 roku.

Powodem zablokowania strony był pozew prokuratora o rozpowszechnianie informacji dot. notowań kryptowalut.

Mimo że kraj ten wcześniej miał stosunkowo neutralne spojrzenie na potencjał kryptowalut, wydaje się, że rosyjskie władze zmieniły zdanie.

W ostatnim czasie władze kraju wydały również propozycję, wg. której obywatele rosyjscy będą musieli deklarować swoje kryptowalutowe portfele. Ministerstwo Finansów chce również wprowadzić kary za niezgłoszone aktywa cyfrowe przekraczające 1 mln rubli (ok. 13 tys. dolarów).

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram