Kryptowaluty mogą być alternatywą dla złota - mówi prezes DBS Bank

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin-a-złoto

Piyush Gupta - prezes największej singapurskiej instytucji finansowej DBS Bank - uważa, że kryptowaluty mogą stać się alternatywą dla złota i jego roli w obecnym systemie finansowym. Nie sądzi jednak, by aktywa cyfrowe mogły stać się "pieniądzem, jaki znamy".

Bitcoin na tym samym poziomie co złoto

Członek zarządu banku DBS podczas ostatniego wywiadu dla The Economic Times przedstawił swoje przemyślenia na temat szeregu kwestii związanych z kryptowalutami. Podobnie jak wielu zwolenników tej klasy aktywów, Gupta uważa, że bitcoin może stać się alternatywą dla złota i jego wartości.

Zwrócił jednak uwagę na obecną zmienność na rynku kryptowalut, która nie pozwoli temu cyfrowemu aktywowi stać się "pieniądzem, jaki znamy".

Innym dużym wyzwaniem jest zmienność wartości. Jeśli chcesz użyć ich do zapłacenia za coś, nie wiesz, ile cię to kosztuje. Dziś kryptowaluty są potencjalnym źródłem spekulowanej wartości, ale jest mało prawdopodobne, że jest to źródło pieniędzy, jakie znamy.

Dodatkowo Gupta wezwał do globalnej regulacji branży, twierdząc, że to światowe banki centralne powinny być odpowiedzialne za tworzenie przepisów.

Singapurczyk poruszył również temat cyfrowych walut banków centralnych. Jego zdaniem ich wdrożenie może doprowadzić do "dezintermediacji" w systemie bankowym. Stwierdził, że faktyczne wprowadzenie takiego produktu monetarnego jest tylko kwestią czasu, ponieważ zapewni on "znacznie więcej przypadków użycia".

Następnie Gupta przedstawił zalety podstawy kryptowalut - technologii blockchain. Wierzy, że ma ona "moc, by zmienić pojęcie hubu".

Może zmienić sposób, w jaki przetwarzane jest finansowanie handlu, może zmienić sposób, w jaki działają płatności i rozliczenia. Może zmienić sposób, w jaki działają giełdy.

Prezes Bitstamp USA widzi handel Bitcoinem jak złotem

Na początku tego tygodnia Bobby Zagotta - dyrektor generalny Bitstamp USA - przedstawił swoje przemyślenia na temat korelacji między podstawową kryptowalutą a metalem szlachetnym. Przewidział, że inwestorzy mogą wkrótce traktować oba aktywa podobnie, zakładając, że świat kryptowalut stanie się "bardziej mainstreamową inwestycją".

Obecnie jednak na wszystkich rynkach finansowych panuje niepewność z powodu pandemii COVID-19 i konfliktu zbrojnego na Ukrainie. W związku z tym osoby prywatne i firmy wolą handlować mniej zmiennymi tokenami, takimi jak stablecoiny, twierdzi Zagotta.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy inne wybitne osobistości poszły jeszcze dalej, prognozując, że bitcoin może zastąpić złoto. Należą do nich miliarder ze Sri Lanki Chamath Palihapitiya i menedżer funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram