Kryptowaluty mogą być alternatywą dla złota - mówi prezes DBS Bank

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin-a-złoto

Piyush Gupta - prezes największej singapurskiej instytucji finansowej DBS Bank - uważa, że kryptowaluty mogą stać się alternatywą dla złota i jego roli w obecnym systemie finansowym. Nie sądzi jednak, by aktywa cyfrowe mogły stać się "pieniądzem, jaki znamy".

Bitcoin na tym samym poziomie co złoto

Członek zarządu banku DBS podczas ostatniego wywiadu dla The Economic Times przedstawił swoje przemyślenia na temat szeregu kwestii związanych z kryptowalutami. Podobnie jak wielu zwolenników tej klasy aktywów, Gupta uważa, że bitcoin może stać się alternatywą dla złota i jego wartości.

Zwrócił jednak uwagę na obecną zmienność na rynku kryptowalut, która nie pozwoli temu cyfrowemu aktywowi stać się "pieniądzem, jaki znamy".

Innym dużym wyzwaniem jest zmienność wartości. Jeśli chcesz użyć ich do zapłacenia za coś, nie wiesz, ile cię to kosztuje. Dziś kryptowaluty są potencjalnym źródłem spekulowanej wartości, ale jest mało prawdopodobne, że jest to źródło pieniędzy, jakie znamy.

Dodatkowo Gupta wezwał do globalnej regulacji branży, twierdząc, że to światowe banki centralne powinny być odpowiedzialne za tworzenie przepisów.

Singapurczyk poruszył również temat cyfrowych walut banków centralnych. Jego zdaniem ich wdrożenie może doprowadzić do "dezintermediacji" w systemie bankowym. Stwierdził, że faktyczne wprowadzenie takiego produktu monetarnego jest tylko kwestią czasu, ponieważ zapewni on "znacznie więcej przypadków użycia".

Następnie Gupta przedstawił zalety podstawy kryptowalut - technologii blockchain. Wierzy, że ma ona "moc, by zmienić pojęcie hubu".

Może zmienić sposób, w jaki przetwarzane jest finansowanie handlu, może zmienić sposób, w jaki działają płatności i rozliczenia. Może zmienić sposób, w jaki działają giełdy.

Prezes Bitstamp USA widzi handel Bitcoinem jak złotem

Na początku tego tygodnia Bobby Zagotta - dyrektor generalny Bitstamp USA - przedstawił swoje przemyślenia na temat korelacji między podstawową kryptowalutą a metalem szlachetnym. Przewidział, że inwestorzy mogą wkrótce traktować oba aktywa podobnie, zakładając, że świat kryptowalut stanie się "bardziej mainstreamową inwestycją".

Obecnie jednak na wszystkich rynkach finansowych panuje niepewność z powodu pandemii COVID-19 i konfliktu zbrojnego na Ukrainie. W związku z tym osoby prywatne i firmy wolą handlować mniej zmiennymi tokenami, takimi jak stablecoiny, twierdzi Zagotta.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy inne wybitne osobistości poszły jeszcze dalej, prognozując, że bitcoin może zastąpić złoto. Należą do nich miliarder ze Sri Lanki Chamath Palihapitiya i menedżer funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram