Kryptowaluty mogą być alternatywą dla złota - mówi prezes DBS Bank

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin-a-złoto

Piyush Gupta - prezes największej singapurskiej instytucji finansowej DBS Bank - uważa, że kryptowaluty mogą stać się alternatywą dla złota i jego roli w obecnym systemie finansowym. Nie sądzi jednak, by aktywa cyfrowe mogły stać się "pieniądzem, jaki znamy".

Bitcoin na tym samym poziomie co złoto

Członek zarządu banku DBS podczas ostatniego wywiadu dla The Economic Times przedstawił swoje przemyślenia na temat szeregu kwestii związanych z kryptowalutami. Podobnie jak wielu zwolenników tej klasy aktywów, Gupta uważa, że bitcoin może stać się alternatywą dla złota i jego wartości.

Zwrócił jednak uwagę na obecną zmienność na rynku kryptowalut, która nie pozwoli temu cyfrowemu aktywowi stać się "pieniądzem, jaki znamy".

Innym dużym wyzwaniem jest zmienność wartości. Jeśli chcesz użyć ich do zapłacenia za coś, nie wiesz, ile cię to kosztuje. Dziś kryptowaluty są potencjalnym źródłem spekulowanej wartości, ale jest mało prawdopodobne, że jest to źródło pieniędzy, jakie znamy.

Dodatkowo Gupta wezwał do globalnej regulacji branży, twierdząc, że to światowe banki centralne powinny być odpowiedzialne za tworzenie przepisów.

Singapurczyk poruszył również temat cyfrowych walut banków centralnych. Jego zdaniem ich wdrożenie może doprowadzić do "dezintermediacji" w systemie bankowym. Stwierdził, że faktyczne wprowadzenie takiego produktu monetarnego jest tylko kwestią czasu, ponieważ zapewni on "znacznie więcej przypadków użycia".

Następnie Gupta przedstawił zalety podstawy kryptowalut - technologii blockchain. Wierzy, że ma ona "moc, by zmienić pojęcie hubu".

Może zmienić sposób, w jaki przetwarzane jest finansowanie handlu, może zmienić sposób, w jaki działają płatności i rozliczenia. Może zmienić sposób, w jaki działają giełdy.

Prezes Bitstamp USA widzi handel Bitcoinem jak złotem

Na początku tego tygodnia Bobby Zagotta - dyrektor generalny Bitstamp USA - przedstawił swoje przemyślenia na temat korelacji między podstawową kryptowalutą a metalem szlachetnym. Przewidział, że inwestorzy mogą wkrótce traktować oba aktywa podobnie, zakładając, że świat kryptowalut stanie się "bardziej mainstreamową inwestycją".

Obecnie jednak na wszystkich rynkach finansowych panuje niepewność z powodu pandemii COVID-19 i konfliktu zbrojnego na Ukrainie. W związku z tym osoby prywatne i firmy wolą handlować mniej zmiennymi tokenami, takimi jak stablecoiny, twierdzi Zagotta.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy inne wybitne osobistości poszły jeszcze dalej, prognozując, że bitcoin może zastąpić złoto. Należą do nich miliarder ze Sri Lanki Chamath Palihapitiya i menedżer funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram