Kryptowaluty mogą być alternatywą dla złota - mówi prezes DBS Bank

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin-a-złoto

Piyush Gupta - prezes największej singapurskiej instytucji finansowej DBS Bank - uważa, że kryptowaluty mogą stać się alternatywą dla złota i jego roli w obecnym systemie finansowym. Nie sądzi jednak, by aktywa cyfrowe mogły stać się "pieniądzem, jaki znamy".

Bitcoin na tym samym poziomie co złoto

Członek zarządu banku DBS podczas ostatniego wywiadu dla The Economic Times przedstawił swoje przemyślenia na temat szeregu kwestii związanych z kryptowalutami. Podobnie jak wielu zwolenników tej klasy aktywów, Gupta uważa, że bitcoin może stać się alternatywą dla złota i jego wartości.

Zwrócił jednak uwagę na obecną zmienność na rynku kryptowalut, która nie pozwoli temu cyfrowemu aktywowi stać się "pieniądzem, jaki znamy".

Innym dużym wyzwaniem jest zmienność wartości. Jeśli chcesz użyć ich do zapłacenia za coś, nie wiesz, ile cię to kosztuje. Dziś kryptowaluty są potencjalnym źródłem spekulowanej wartości, ale jest mało prawdopodobne, że jest to źródło pieniędzy, jakie znamy.

Dodatkowo Gupta wezwał do globalnej regulacji branży, twierdząc, że to światowe banki centralne powinny być odpowiedzialne za tworzenie przepisów.

Singapurczyk poruszył również temat cyfrowych walut banków centralnych. Jego zdaniem ich wdrożenie może doprowadzić do "dezintermediacji" w systemie bankowym. Stwierdził, że faktyczne wprowadzenie takiego produktu monetarnego jest tylko kwestią czasu, ponieważ zapewni on "znacznie więcej przypadków użycia".

Następnie Gupta przedstawił zalety podstawy kryptowalut - technologii blockchain. Wierzy, że ma ona "moc, by zmienić pojęcie hubu".

Może zmienić sposób, w jaki przetwarzane jest finansowanie handlu, może zmienić sposób, w jaki działają płatności i rozliczenia. Może zmienić sposób, w jaki działają giełdy.

Prezes Bitstamp USA widzi handel Bitcoinem jak złotem

Na początku tego tygodnia Bobby Zagotta - dyrektor generalny Bitstamp USA - przedstawił swoje przemyślenia na temat korelacji między podstawową kryptowalutą a metalem szlachetnym. Przewidział, że inwestorzy mogą wkrótce traktować oba aktywa podobnie, zakładając, że świat kryptowalut stanie się "bardziej mainstreamową inwestycją".

Obecnie jednak na wszystkich rynkach finansowych panuje niepewność z powodu pandemii COVID-19 i konfliktu zbrojnego na Ukrainie. W związku z tym osoby prywatne i firmy wolą handlować mniej zmiennymi tokenami, takimi jak stablecoiny, twierdzi Zagotta.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy inne wybitne osobistości poszły jeszcze dalej, prognozując, że bitcoin może zastąpić złoto. Należą do nich miliarder ze Sri Lanki Chamath Palihapitiya i menedżer funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram