3 Największe rynki NFT według wolumenu (czerwiec 2022)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 czerwca 2022
ikona autora biały
największe rynki nft

NFT w ostatnich latach zyskały na popularności. Tylko w 2021 roku rynek ten osiągnął wartość 40 miliardów dolarów. Co więcej nadal będzie się on rozwijał w 2022 roku.

W tym artykule omówimy 3 największe platformy NFT w tym sektorze pod względem wolumenu w czerwcu 2022 r.

Uwaga: Poniższa lista jest posortowana według aktualnych danych dotyczących wolumenu.

OpenSea

OpenSea to pierwszy i największy rynek peer-to-peer dla kolekcjonerskich kryptowalut, w tym przedmiotów z gier, sztuki cyfrowej i innych dóbr wirtualnych wspieranych przez technologię blockchain.

Obsługiwane blockchainy

W OpenSea jest już dostępna kompatybilność międzyłańcuchowa dla blockchainów Ethereum, Polygon, Klatyn i Solana. W przypadku Polygon Chain, użytkownicy będą mogli tworzyć, kupować i sprzedawać NFT bez konieczności uiszczania opłat transakcyjnych.

Dodatkowe dane - 24-godzinne dane pokazują, że liczba unikalnych adresów portfeli wchodzących w interakcję smart kontraktami OpenSea wynosi 37 530. Natomiast liczba transakcji dokonanych na smart kontraktach platformy to 84 249.

Łączna wartość transakcji, które wpłynęły do inteligentnych kontraktów protokołui wynosi $28 018 593,74 (23 540,25 ETH), co plasuje ją na pierwszym miejscu naszej listy.

Najpopularniejsze kolekcje OpenSea w ciągu ostatnich 24 godzin to: We Are All Going To Die, goblintown.wft, Akumu Dragonz, Bored Ape Yacht Club oraz mcgoblin.wtf.

X2Y2

X2Y2 to nowa, zdecentralizowana giełda NFT, która zadebiutowała w lutym 2022 roku. Dzięki masowym ofertom, śledzeniu rzadkości oraz powiadomieniom w czasie rzeczywistym, X2Y2 konkuruje z OpenSea (największym rynkiem NFT).

Obsługiwane blockchainy

Tylko NFT z sieci głównej Ethereum (ETH) są kompatybilne z Rynkiem NFT X2Y2.

Dodatkowe dane - Według danych z 24 godzin liczba różnych adresów portfeli zaangażowanych w inteligentne kontrakty X2Y2 wynosi 1 485. Adresy te przeprowadziły 2930 transakcji.

Całkowita wartość przychodząca do inteligentnych kontraktów dApp wynosi $21,595,040.22 (11,974.61 ETH), co plasuje ten rynek na drugim miejscu na tej liście.

Najpopularniejsze kolekcje X2Y2 w ciągu ostatnich 24 godzin to: We Are All Going To Die, ApexWolves NFT, Official Hobgoblintown, Cheebs NFT oraz gandalftown.wtf.

Magic Eden

Magic Eden to oparta na blockchainie Solana zdecentralizowana aplikacja (dApp). Pozwala ona użytkownikom generować i zarządzać niewymiennymi tokenami (NFT). NFT mogą być wykorzystywane do różnych celów, na przykład jako cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, aktywa do gier i inne.

Obsługiwane blockchainy

Tylko NFT oparte na Solanie (SOL) są kompatybilne z rynkiem NFT Magic Eden.

Dodatkowe dane - Według danych z ostatnich 24 godzin, liczba adresów portfeli zaangażowanych w inteligentne kontrakty dApp wynosi 32 019. Łącznie przeprowadzono 358 903 transakcji.

Całkowita wartość przychodząca do inteligentnych kontraktów na rynku wynosi 8 534 513 dolarów (226 379,65 SOL), co plasuje go na trzecim miejscu w naszym aktualnym rankingu.

Niektóre z najlepszych kolekcji w Magic Eden w ciągu ostatnich 24 godzin to Suteki, DeGods, Okay Bears, Ready Reindeers i FatCats Capital.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram