3 Największe rynki NFT według wolumenu (czerwiec 2022)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 czerwca 2022
ikona autora biały
największe rynki nft

NFT w ostatnich latach zyskały na popularności. Tylko w 2021 roku rynek ten osiągnął wartość 40 miliardów dolarów. Co więcej nadal będzie się on rozwijał w 2022 roku.

W tym artykule omówimy 3 największe platformy NFT w tym sektorze pod względem wolumenu w czerwcu 2022 r.

Uwaga: Poniższa lista jest posortowana według aktualnych danych dotyczących wolumenu.

OpenSea

screen przedstawiający wygląd marketplace OpenSea

OpenSea to pierwszy i największy rynek peer-to-peer dla kolekcjonerskich kryptowalut, w tym przedmiotów z gier, sztuki cyfrowej i innych dóbr wirtualnych wspieranych przez technologię blockchain.

Obsługiwane blockchainy

W OpenSea jest już dostępna kompatybilność międzyłańcuchowa dla blockchainów Ethereum, Polygon, Klatyn i Solana. W przypadku Polygon Chain, użytkownicy będą mogli tworzyć, kupować i sprzedawać NFT bez konieczności uiszczania opłat transakcyjnych.

Dodatkowe dane - 24-godzinne dane pokazują, że liczba unikalnych adresów portfeli wchodzących w interakcję smart kontraktami OpenSea wynosi 37 530. Natomiast liczba transakcji dokonanych na smart kontraktach platformy to 84 249.

Łączna wartość transakcji, które wpłynęły do inteligentnych kontraktów protokołui wynosi $28 018 593,74 (23 540,25 ETH), co plasuje ją na pierwszym miejscu naszej listy.

Najpopularniejsze kolekcje OpenSea w ciągu ostatnich 24 godzin to: We Are All Going To Die, goblintown.wft, Akumu Dragonz, Bored Ape Yacht Club oraz mcgoblin.wtf.

X2Y2

screen przedstawiający wygląd zdecentralizowanej giełdy NFT X2Y2

X2Y2 to nowa, zdecentralizowana giełda NFT, która zadebiutowała w lutym 2022 roku. Dzięki masowym ofertom, śledzeniu rzadkości oraz powiadomieniom w czasie rzeczywistym, X2Y2 konkuruje z OpenSea (największym rynkiem NFT).

Obsługiwane blockchainy

Tylko NFT z sieci głównej Ethereum (ETH) są kompatybilne z Rynkiem NFT X2Y2.

Dodatkowe dane - Według danych z 24 godzin liczba różnych adresów portfeli zaangażowanych w inteligentne kontrakty X2Y2 wynosi 1 485. Adresy te przeprowadziły 2930 transakcji.

Całkowita wartość przychodząca do inteligentnych kontraktów dApp wynosi $21,595,040.22 (11,974.61 ETH), co plasuje ten rynek na drugim miejscu na tej liście.

Najpopularniejsze kolekcje X2Y2 w ciągu ostatnich 24 godzin to: We Are All Going To Die, ApexWolves NFT, Official Hobgoblintown, Cheebs NFT oraz gandalftown.wtf.

Magic Eden

screen przedstawiający wygląd zdecentralizowanej aplikacji Magic Eden

Magic Eden to oparta na blockchainie Solana zdecentralizowana aplikacja (dApp). Pozwala ona użytkownikom generować i zarządzać niewymiennymi tokenami (NFT). NFT mogą być wykorzystywane do różnych celów, na przykład jako cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, aktywa do gier i inne.

Obsługiwane blockchainy

Tylko NFT oparte na Solanie (SOL) są kompatybilne z rynkiem NFT Magic Eden.

Dodatkowe dane - Według danych z ostatnich 24 godzin, liczba adresów portfeli zaangażowanych w inteligentne kontrakty dApp wynosi 32 019. Łącznie przeprowadzono 358 903 transakcji.

Całkowita wartość przychodząca do inteligentnych kontraktów na rynku wynosi 8 534 513 dolarów (226 379,65 SOL), co plasuje go na trzecim miejscu w naszym aktualnym rankingu.

Niektóre z najlepszych kolekcji w Magic Eden w ciągu ostatnich 24 godzin to Suteki, DeGods, Okay Bears, Ready Reindeers i FatCats Capital.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram