10 najlepiej radzących sobie kryptowalut w listopadzie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Listopad był miesiącem pełnym wzlotów i upadków. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego pozostała na niezmienionym poziomie około 2,65 biliona dolarów, ale cena Bitcoina spadła w tym samym okresie o nieco ponad 6%.

Oznacza to, że altcoiny nabrały rozpędu. Może to być również potwierdzone przez spadającą dominację BTC. Udział Bitcoina w stosunku do całego rynku spadł o około 3% w ciągu miesiąca.

Mając to na uwadze, postanowiliśmy przyjrzeć się 10 najlepiej radzącym sobie kryptowalutom z pierwszej setki projektów pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej.

WAX (WAXP)

Dane z TradingView ujawniają, że WAX otworzył listopadową świecę na poziomie $0,407 i zamknął ją na poziomie $0,68, co daje łączny wzrost o 67%. Był to miesiąc rollercoaster dla kryptowaluty, która osiągnęła szczyt nieco poniżej $1.

WAX to projekt blockchain wydany w 2017 roku. Jego celem jest uczynienie transakcji e-commerce szybszymi i bezpieczniejszymi dla wszystkich uczestników.

Voyager Token (VGX)

Voyager Token wzrósł o znaczne 83% w ciągu ostatnich 30 dni i jest obecnie notowany na poziomie 5 dolarów. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin wzrósł o kolejne 20%.

Co ciekawe, VGX jest jednym z tokenów, które osiągnęły swój rekordowy poziom podczas szczytu ICO w 2017 roku - jego ATH wynosi $10 - dokładnie 100% od miejsca, w którym jest aktualnie notowany.

Podstawową koncepcją stojącą za tokenem Voyager jest zapewnienie inwestorom usług pośrednictwa w handlu kryptowalutami poprzez bezpieczny punkt dostępu, jeśli chodzi o handel. Jest on zbudowany zarówno w kierunku inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych.

Avalanche (AVAX)

Avalanche jest bez wątpienia jednym z najgorętszych projektów w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie tylko w listopadzie. Wiele osób z branży chwali go za szybkie transakcje i skalowalność, mimo że sieć doświadczyła ogromnego obciążenia, z którym nie mogła sobie natychmiast poradzić. CEO projektu poprosił społeczność o zrozumienie, ponieważ coś takiego zdarzyło im się po raz pierwszy.

W każdym razie, hype wokół rosnącego ekosystemu Avalanche miał również pozytywny wpływ na jego cenę, która wzrosła o 90% w ciągu ostatnich 30 dni.

Moneta osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie 146,22 USD, a obecnie jest notowana 14% poniżej tego poziomu. To daje łączne zyski w wysokości 90% w ciągu ostatniego miesiąca.

Livepeer (LPT)

Livepeer jest protokołem open-source. Jego celem jest stanie się ekonomicznie efektywną alternatywą dla niektórych istniejących scentralizowanych rozwiązań, jeśli chodzi o transmisje.

W listopadzie projekt odnotował znaczny wzrost kapitalizacji rynkowej, ponieważ jego token LPT wzrósł o nieco ponad 100%. W momencie pisania tego tekstu, LPT znajduje się na poziomie 53,25 USD, co oznacza 2% dziennej straty.

Jego rekord wszech czasów przypadł na 9 listopada 2021 r. i wynosi 100,24 USD, co oznacza, że obecnie jest notowany 47% poniżej tego poziomu.

IoTeX (IOTX)

Celem IoTeX jest wzmocnienie otwartej ekonomii dla maszyn i, w pewnym sensie, stworzenie ekosystemu, w którym użytkownicy i maszyny mogą wchodzić w interakcje dzięki wolnej woli, gwarantowanemu zaufaniu i pod odpowiednimi zachętami.

Jego rodzimy token, IOTX, wzrósł o 122% w ciągu miesiąca. Jego cena obecnie wynosi 0,1561 USD, a całkowita kapitalizacja rynkowa to prawie 1,5 mld USD.

IOTX osiągnął swój rekord wszech czasów w dniu 13 listopada, kiedy to osiągnął szczyt na poziomie 0,2611 USD. Oznacza to, że obecnie jest notowany około 40% poniżej tego poziomu.

Kadena (KDA)

Kadena urosła do rangi 65. największego projektu z całkowitą kapitalizacją rynkową wynoszącą około 2,7 mld USD. Nastąpiło to po miesiącu wypełnionym emocjami, w którym kryptowaluta zwiększyła swoją wartość o ponad 150%.

W momencie pisania tego tekstu, jej wartość handlowa wynosi około 17 dolarów. 11 listopada tego roku udało jej się osiągnąć rekordowy poziom - 28,25 dolarów, według CoinMarketCap.

The Sandbox (SAND)

The Sandbox to również jeden z najczęściej omawianych projektów w listopadzie. Zyskał on rozgłos w dużej mierze dzięki ogromnemu szumowi wokół projektów play-to-earn i metaverse.

Dzięki temu stała się jednym z największych projektów w branży. Zdołała nawet wykreślić nowy rekord wszech czasów na poziomie 8,51 USD. W momencie pisania tego tekstu notowania są o 23% niższe od tego poziomu. Jednak i tak w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły o 203%.

CryptoCom Coin (CRO)

CryptoCom był projektem o dużej kapitalizacji, która wzięła rynek szturmem w listopadzie. W ciągu miesiąca wzrosła o 260%, a obecnie jej cena wynosi 0,76 USD.

Szczyt osiągnął poziom 0,97 USD, który jest również obecnym rekordowym poziomem wszech czasów dla tej kryptowaluty. Epicka passa w listopadzie była najwyraźniej napędzana przez wartą 700 milionów dolarów umowę. Firma zawarła ją ze słynnym Staples Center w Los Angeles. Obiekt, który jest również domem dla LA Lakers, zostanie przemianowany na CryptoCom Arena.

Loopring (LRC)

Loopring LRC wzrósł o ponad 270% w ciągu ostatnich 30 dni. Obecnie notowany jest na poziomie około 2,8 USD, a swój rekord wszech czasów osiągnął 10 listopada - na poziomie 3,83 USD.

LRC jest tokenem ERC20 i stanowi podstawę protokołu Loopring, który został zaprojektowany do budowy zdecentralizowanych giełd kryptowalutowych.

Gala (GALA)

Absolutnym zwycięzcą i najlepszym graczem w listopadzie z pierwszej setki kryptowalut według kapitalizacji rynkowej jest nikt inny jak GALA.

W ciągu ostatnich 30 dni kryptowaluta ta wzrosła o prawie 600%. Jej kapitalizacja rynkowa wynosi 4,4 miliarda dolarów i znajduje się na 44. pozycji. W momencie pisania tego tekstu GALA jest notowana po 0,63 USD. Jej rekordowy poziom został osiągnięty zaledwie kilka dni temu, 26 listopada, przy 0,83 USD. Ciekawe, czy w najbliższym czasie kryptowaluta ponownie spróbuje go osiągnąć.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram