10 najlepiej radzących sobie kryptowalut w listopadzie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Listopad był miesiącem pełnym wzlotów i upadków. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego pozostała na niezmienionym poziomie około 2,65 biliona dolarów, ale cena Bitcoina spadła w tym samym okresie o nieco ponad 6%.

Oznacza to, że altcoiny nabrały rozpędu. Może to być również potwierdzone przez spadającą dominację BTC. Udział Bitcoina w stosunku do całego rynku spadł o około 3% w ciągu miesiąca.

Mając to na uwadze, postanowiliśmy przyjrzeć się 10 najlepiej radzącym sobie kryptowalutom z pierwszej setki projektów pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej.

WAX (WAXP)

Dane z TradingView ujawniają, że WAX otworzył listopadową świecę na poziomie $0,407 i zamknął ją na poziomie $0,68, co daje łączny wzrost o 67%. Był to miesiąc rollercoaster dla kryptowaluty, która osiągnęła szczyt nieco poniżej $1.

WAX to projekt blockchain wydany w 2017 roku. Jego celem jest uczynienie transakcji e-commerce szybszymi i bezpieczniejszymi dla wszystkich uczestników.

wykres ceny Wax w listopadzie 2021

Voyager Token (VGX)

Voyager Token wzrósł o znaczne 83% w ciągu ostatnich 30 dni i jest obecnie notowany na poziomie 5 dolarów. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin wzrósł o kolejne 20%.

Co ciekawe, VGX jest jednym z tokenów, które osiągnęły swój rekordowy poziom podczas szczytu ICO w 2017 roku - jego ATH wynosi $10 - dokładnie 100% od miejsca, w którym jest aktualnie notowany.

Podstawową koncepcją stojącą za tokenem Voyager jest zapewnienie inwestorom usług pośrednictwa w handlu kryptowalutami poprzez bezpieczny punkt dostępu, jeśli chodzi o handel. Jest on zbudowany zarówno w kierunku inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych.

wykres ceny Voyager Token w listopadzie 2021

Avalanche (AVAX)

Avalanche jest bez wątpienia jednym z najgorętszych projektów w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie tylko w listopadzie. Wiele osób z branży chwali go za szybkie transakcje i skalowalność, mimo że sieć doświadczyła ogromnego obciążenia, z którym nie mogła sobie natychmiast poradzić. CEO projektu poprosił społeczność o zrozumienie, ponieważ coś takiego zdarzyło im się po raz pierwszy.

W każdym razie, hype wokół rosnącego ekosystemu Avalanche miał również pozytywny wpływ na jego cenę, która wzrosła o 90% w ciągu ostatnich 30 dni.

Moneta osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie 146,22 USD, a obecnie jest notowana 14% poniżej tego poziomu. To daje łączne zyski w wysokości 90% w ciągu ostatniego miesiąca.

wykres ceny Avalanche (AVAX) w listopadzie 2021

Livepeer (LPT)

Livepeer jest protokołem open-source. Jego celem jest stanie się ekonomicznie efektywną alternatywą dla niektórych istniejących scentralizowanych rozwiązań, jeśli chodzi o transmisje.

W listopadzie projekt odnotował znaczny wzrost kapitalizacji rynkowej, ponieważ jego token LPT wzrósł o nieco ponad 100%. W momencie pisania tego tekstu, LPT znajduje się na poziomie 53,25 USD, co oznacza 2% dziennej straty.

Jego rekord wszech czasów przypadł na 9 listopada 2021 r. i wynosi 100,24 USD, co oznacza, że obecnie jest notowany 47% poniżej tego poziomu.

wykres ceny Livepeer (LPT) w listopadzie 2021

IoTeX (IOTX)

Celem IoTeX jest wzmocnienie otwartej ekonomii dla maszyn i, w pewnym sensie, stworzenie ekosystemu, w którym użytkownicy i maszyny mogą wchodzić w interakcje dzięki wolnej woli, gwarantowanemu zaufaniu i pod odpowiednimi zachętami.

Jego rodzimy token, IOTX, wzrósł o 122% w ciągu miesiąca. Jego cena obecnie wynosi 0,1561 USD, a całkowita kapitalizacja rynkowa to prawie 1,5 mld USD.

IOTX osiągnął swój rekord wszech czasów w dniu 13 listopada, kiedy to osiągnął szczyt na poziomie 0,2611 USD. Oznacza to, że obecnie jest notowany około 40% poniżej tego poziomu.

wykres ceny IoTeX (IOTX) w listopadzie 2021

Kadena (KDA)

Kadena urosła do rangi 65. największego projektu z całkowitą kapitalizacją rynkową wynoszącą około 2,7 mld USD. Nastąpiło to po miesiącu wypełnionym emocjami, w którym kryptowaluta zwiększyła swoją wartość o ponad 150%.

W momencie pisania tego tekstu, jej wartość handlowa wynosi około 17 dolarów. 11 listopada tego roku udało jej się osiągnąć rekordowy poziom - 28,25 dolarów, według CoinMarketCap.

wykres ceny Kadena (KDA) w listopadzie 2021

The Sandbox (SAND)

The Sandbox to również jeden z najczęściej omawianych projektów w listopadzie. Zyskał on rozgłos w dużej mierze dzięki ogromnemu szumowi wokół projektów play-to-earn i metaverse.

Dzięki temu stała się jednym z największych projektów w branży. Zdołała nawet wykreślić nowy rekord wszech czasów na poziomie 8,51 USD. W momencie pisania tego tekstu notowania są o 23% niższe od tego poziomu. Jednak i tak w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły o 203%.

wykres ceny The Sandbox (SAND) w listopadzie 2021

CryptoCom Coin (CRO)

CryptoCom był projektem o dużej kapitalizacji, która wzięła rynek szturmem w listopadzie. W ciągu miesiąca wzrosła o 260%, a obecnie jej cena wynosi 0,76 USD.

Szczyt osiągnął poziom 0,97 USD, który jest również obecnym rekordowym poziomem wszech czasów dla tej kryptowaluty. Epicka passa w listopadzie była najwyraźniej napędzana przez wartą 700 milionów dolarów umowę. Firma zawarła ją ze słynnym Staples Center w Los Angeles. Obiekt, który jest również domem dla LA Lakers, zostanie przemianowany na CryptoCom Arena.

wykres ceny CryptoCom Coin (CRO) w listopadzie 2021

Loopring (LRC)

Loopring LRC wzrósł o ponad 270% w ciągu ostatnich 30 dni. Obecnie notowany jest na poziomie około 2,8 USD, a swój rekord wszech czasów osiągnął 10 listopada - na poziomie 3,83 USD.

LRC jest tokenem ERC20 i stanowi podstawę protokołu Loopring, który został zaprojektowany do budowy zdecentralizowanych giełd kryptowalutowych.

wykres ceny Loopring (LRC) w listopadzie 2021

Gala (GALA)

Absolutnym zwycięzcą i najlepszym graczem w listopadzie z pierwszej setki kryptowalut według kapitalizacji rynkowej jest nikt inny jak GALA.

W ciągu ostatnich 30 dni kryptowaluta ta wzrosła o prawie 600%. Jej kapitalizacja rynkowa wynosi 4,4 miliarda dolarów i znajduje się na 44. pozycji. W momencie pisania tego tekstu GALA jest notowana po 0,63 USD. Jej rekordowy poziom został osiągnięty zaledwie kilka dni temu, 26 listopada, przy 0,83 USD. Ciekawe, czy w najbliższym czasie kryptowaluta ponownie spróbuje go osiągnąć.

wykres ceny Gala (GALA) w listopadzie 2021
Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram